Producent pianki – galeria naszych certyfikatów

Zastosowanie pianki poliuretanowej w budownictwie

01.10.2018

Pianki poliuretanowe to doskonały termoizolator, są wytrzymałe mechanicznie, odporne na grzyby i pleśń, a także skutecznie tłumią dźwięki. Wyroby z pianki poliuretanowej są łatwe w obróbce, montażu i transporcie, nieszkodliwe dla zdrowia, odporne na skrajne temperatury i niewrażliwe na opary chemiczne. Właściwości te sprawiają, że stały się szeroko wykorzystywanym materiałem izolacyjnym w budownictwie.

 

Wszechstronne zastosowanie

Pianka poliuretanowa ma doskonałą przyczepność do podłoża i można ją stosować nawet na powierzchniach nierównych i trudno dostępnych bez konieczności stosowania dodatkowych elementów montażowych. W budownictwie stosowana jest sztywna pianka poliuretanowa typu PUR, charakteryzująca się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia cieplnego. Występuje w formie płyt lub paneli warstwowych albo izolacji natryskowej. Płyty z pianki PUR używane są, jako rdzeń płyt warstwowych oraz do termoizolacji i hydroizolacji ścian, dachów, stropodachów, stropów, fundamentów i podłóg. Są elementem izolacyjnym w instalacjach grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, a także ościeżnicach drzwiowych i okiennych. Wykorzystywane są, jako wypełnienie ścian działowych, jak również w formie izolacji akustycznej ścian i podłóg. Poza tym mogą stanowić wypełnienie złączy w ścianach i stropach, a także pomiędzy płytami dociepleniowymi. Mogą być stosowane na każdy rodzaj powierzchni budowlanej, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jedyne podłoża, które nie nadają do aplikacji pianki poliuretanowej, to silikon, teflon, polipropylen i polietylen.

 

Zalety izolacji z pianki poliuretanowej

Pianki PUR o strukturze zamknięto-komórkowej najczęściej wykorzystywane są do izolacji termicznej w budownictwie. Taka izolacja wyróżnia się dwukrotnie wyższym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż klasyczna wełna lub styropian. Materiał jest lekki, dlatego nie obciąża konstrukcji. Jest odporny na rozpuszczalniki organiczne, a czas jego aplikacji jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Nie poddaje się działaniu kwasów i dodatkowo może stanowić ochronę konstrukcji metalowych przez korozją. Drewno z kolei zabezpiecza przed gryzoniami, owadami oraz pleśnią. Pianka PUR jest bezwonna, nie starzeje się, jest trwała, stabilna i obojętna fizjologiczne. Podczas aplikacji nie wydziela pyłów ani szkodliwych substancji, dlatego jest obojętna chemicznie dla środowiska. Stanowi także zabezpieczenie przed parą wodną i wilgocią.

04
04.2019
INFORMACJA O ŚRODKACH BEZPIECZEŃSTWA I SPOSOBACH POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA AWARII PRZEMYSŁOWEJ W ZAKŁADZIE JAG PPH Spółka z o.o.  

więcej

04
04.2019
Branża meblarska jest jedną z najszybciej rozwijających się na polskim rynku. Jesteśmy jednym z największych eksporterów mebli w Europie. Duży potencjał rozwojowy tego sek...

więcej

04
04.2019
Pianki rebound, inaczej nazywane piankami typu R, to elastyczne pianki poliuretanowe powtórnie spieniane. Występują są w wielu wariantach gęstości oraz twardości. Szeroki ...

więcej

zobacz wszystkie
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na GMB></div>
<div class=GMB