News

Zastosowanie pianki poliuretanowej w budownictwie

01.10.2018

Pianki poliuretanowe to doskonały termoizolator, są wytrzymałe mechanicznie, odporne na grzyby i pleśń, a także skutecznie tłumią dźwięki. Wyroby z pianki poliuretanowej są łatwe w obróbce, montażu i transporcie, nieszkodliwe dla zdrowia, odporne na skrajne temperatury i niewrażliwe na opary chemiczne. Właściwości te sprawiają, że stały się szeroko wykorzystywanym materiałem izolacyjnym w budownictwie.

 

Wszechstronne zastosowanie

Pianka poliuretanowa ma doskonałą przyczepność do podłoża i można ją stosować nawet na powierzchniach nierównych i trudno dostępnych bez konieczności stosowania dodatkowych elementów montażowych. W budownictwie stosowana jest sztywna pianka poliuretanowa typu PUR, charakteryzująca się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia cieplnego. Występuje w formie płyt lub paneli warstwowych albo izolacji natryskowej. Płyty z pianki PUR używane są, jako rdzeń płyt warstwowych oraz do termoizolacji i hydroizolacji ścian, dachów, stropodachów, stropów, fundamentów i podłóg. Są elementem izolacyjnym w instalacjach grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, a także ościeżnicach drzwiowych i okiennych. Wykorzystywane są, jako wypełnienie ścian działowych, jak również w formie izolacji akustycznej ścian i podłóg. Poza tym mogą stanowić wypełnienie złączy w ścianach i stropach, a także pomiędzy płytami dociepleniowymi. Mogą być stosowane na każdy rodzaj powierzchni budowlanej, zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jedyne podłoża, które nie nadają do aplikacji pianki poliuretanowej, to silikon, teflon, polipropylen i polietylen.

 

Zalety izolacji z pianki poliuretanowej

Pianki PUR o strukturze zamknięto-komórkowej najczęściej wykorzystywane są do izolacji termicznej w budownictwie. Taka izolacja wyróżnia się dwukrotnie wyższym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż klasyczna wełna lub styropian. Materiał jest lekki, dlatego nie obciąża konstrukcji. Jest odporny na rozpuszczalniki organiczne, a czas jego aplikacji jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Nie poddaje się działaniu kwasów i dodatkowo może stanowić ochronę konstrukcji metalowych przez korozją. Drewno z kolei zabezpiecza przed gryzoniami, owadami oraz pleśnią. Pianka PUR jest bezwonna, nie starzeje się, jest trwała, stabilna i obojętna fizjologiczne. Podczas aplikacji nie wydziela pyłów ani szkodliwych substancji, dlatego jest obojętna chemicznie dla środowiska. Stanowi także zabezpieczenie przed parą wodną i wilgocią.

14
01.2013
In January 2013, we launched an improved website of our company. We hope that the changes will meet your expectations and help get acquainted with the activities of the co...

more

display all
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+
Jesteśmy na GMB></div>
<div class=GMB