News

Czym się charakteryzuje pianka rebound?

04.04.2019

Pianki rebound, inaczej nazywane piankami typu R, to elastyczne pianki poliuretanowe powtórnie spieniane. Występują są w wielu wariantach gęstości oraz twardości. Szeroki wybór parametrów fizycznych, mechanicznych i użytkowych sprawia, że pianki rebound wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Doskonale nadają się również do użytku indywidualnego, w gospodarstwach domowych.

 

Właściwości pianki rebound

Pianki poliuretanowe wtórnie spieniane wytwarzane są z drobno zmielonych skrawków pianki klasycznej. Nadaje im to wartość ekologiczną i ekonomiczną. Wielu producentów mebli powołuje się właśnie na aspekt ekologiczny pianek rebound. Produkowane są w zakresie gęstości pozornej od 40 do 240 kg/m3 oraz twardości od 100 do nawet 4500N. W zależności od wybranego rodzaju, pianki rebound będą się także różnić wytrzymałością na rozciąganie (od 20 do 300 kPa). Ich minimalne wydłużenie przy zerwaniu do 60%, z kolei maksymalne odkształcenie trwałe to 15%. Piankę typu R zazwyczaj produkuje się w blokach, ale jako materiał przetworzony dostępna jest również w formie płyt, formatek lub kształtek. Pianki powtórnie spieniane posiadają strukturę otwarto-komórkową, dlatego charakteryzują się przepuszczalnością powietrza. Są odporne na chemikalia i negatywne oddziaływanie czynników biologicznych. Cechują się również wytrzymałością na wahania temperatur, stabilnością wymiarów oraz minimalnymi ubytkami sztywności w trakcie eksploatacji. Proces ich produkcji jest bezpyłowy, higieniczny i poparty atestami.

 

Zastosowanie pianki rebound

Piankę rebound wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle: meblowym, sportowym, szklarskim, samochodowym oraz w branży rehabilitacyjnej, ciepłowniczej, transportowej i w gospodarstwach domowych, jako podkład pod wykładziny dywanowe. Pianki poliuretanowe typu R stosowane są w produkcji mebli tapicerowanych, materaców i mat, ochraniaczy sportowych, wkładów do sprzętu sportowo-rehabilitacyjnego, foteli samochodowych, poduszek kompensacyjnych oraz na salach gimnastycznych. Pianki rebound wykorzystywane są również w roli podkładki amortyzacyjnej w transporcie szkła i maszynach przemysłowych, a także jako wykładzina dźwiękochłonna i antywibracyjna. Pianka rebound doskonale sprawdza się w tych elementach mebli, których kształt ma zasadnicze znaczenie takich, jak zagłówki czy podłokietniki.

 

14
01.2013
In January 2013, we launched an improved website of our company. We hope that the changes will meet your expectations and help get acquainted with the activities of the co...

more

display all
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na GMB></div>
<div class=GMB