Czym się charakteryzuje pianka rebound?

04.04.2019

Pianki rebound, inaczej nazywane piankami typu R, to elastyczne pianki poliuretanowe powtórnie spieniane. Występują są w wielu wariantach gęstości oraz twardości. Szeroki wybór parametrów fizycznych, mechanicznych i użytkowych sprawia, że pianki rebound wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu. Doskonale nadają się również do użytku indywidualnego, w gospodarstwach domowych.

 

Właściwości pianki rebound

Pianki poliuretanowe wtórnie spieniane wytwarzane są z drobno zmielonych skrawków pianki klasycznej. Nadaje im to wartość ekologiczną i ekonomiczną. Wielu producentów mebli powołuje się właśnie na aspekt ekologiczny pianek rebound. Produkowane są w zakresie gęstości pozornej od 40 do 240 kg/m3 oraz twardości od 100 do nawet 4500N. W zależności od wybranego rodzaju, pianki rebound będą się także różnić wytrzymałością na rozciąganie (od 20 do 300 kPa). Ich minimalne wydłużenie przy zerwaniu do 60%, z kolei maksymalne odkształcenie trwałe to 15%. Piankę typu R zazwyczaj produkuje się w blokach, ale jako materiał przetworzony dostępna jest również w formie płyt, formatek lub kształtek. Pianki powtórnie spieniane posiadają strukturę otwarto-komórkową, dlatego charakteryzują się przepuszczalnością powietrza. Są odporne na chemikalia i negatywne oddziaływanie czynników biologicznych. Cechują się również wytrzymałością na wahania temperatur, stabilnością wymiarów oraz minimalnymi ubytkami sztywności w trakcie eksploatacji. Proces ich produkcji jest bezpyłowy, higieniczny i poparty atestami.

 

Zastosowanie pianki rebound

Piankę rebound wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w przemyśle: meblowym, sportowym, szklarskim, samochodowym oraz w branży rehabilitacyjnej, ciepłowniczej, transportowej i w gospodarstwach domowych, jako podkład pod wykładziny dywanowe. Pianki poliuretanowe typu R stosowane są w produkcji mebli tapicerowanych, materaców i mat, ochraniaczy sportowych, wkładów do sprzętu sportowo-rehabilitacyjnego, foteli samochodowych, poduszek kompensacyjnych oraz na salach gimnastycznych. Pianki rebound wykorzystywane są również w roli podkładki amortyzacyjnej w transporcie szkła i maszynach przemysłowych, a także jako wykładzina dźwiękochłonna i antywibracyjna. Pianka rebound doskonale sprawdza się w tych elementach mebli, których kształt ma zasadnicze znaczenie takich, jak zagłówki czy podłokietniki.

 

15
05.2020
Informujemy, że pomimo obecnie panującej sytuacji związanej z COVID-19, nasza produkcja i przetwórstwo pianek poliuretanowych cały czas pracuje, a wszystkie zamówienia są ...

więcej

03
07.2019
INFORMACJA O ŚRODKACH BEZPIECZEŃSTWA I SPOSOBACH POSTĘPOWANIA W PRZYPADKU WYSTĄPIENIA AWARII PRZEMYSŁOWEJ W ZAKŁADZIE JAG PPH Spółka z o.o.  

więcej

zobacz wszystkie
Znajdź nas na Facebook
Facebook
Znajdź nas na Twiterze
Twitter
Jesteśmy na GMB
GMB
Zapraszamy na nasz blog
BLOG